Kontakt z nami :

biuro@jazzevent.pl

tel: 601 887 298

"Cadillac '58"

ul. Piaskowa 9

Biedrusko / Poznań

 

O zespole Cadillac '58

Cadillac '58 - trio jazzowe z Poznania grające własne kompozycje oraz standardy jazzowe jako tradycyjny swingowy mainstream jazz, cool jazz, smooth jazz.

Skład zespołu (trio):

Maciej Flaczyński - gitara jazzowa

Paweł Rogoża - saksofon tenorowy

Paweł Głowacki / Piotr Max Wiśniewski - kontrabas

Cadillac '58 narodził się w październiku 2004 roku. Jednakże muzycy którzy go tworzą grają nie od dziś, przewinęli się przez wiele projektów muzycznych. Wspólnie prowadzili jam session w klubie PUZON i POD MINOGĄ. Łączy ich wielka namiętność do muzykowania, improwizowania i swingowania.

Cadillac '58 prezentuje naturalne brzmienie; muzyka jest melodyjna i emocjonalna. Artyści mają w sobie dużo kreatywnej siły i są świetnie zgrani dzięki stałej współpracy trwającej już 7 lat. Na repertuar zespołu składają się z utwory takich artystów jak Charles Mingus, Dave Brubeck, Miles Davis, wysmakowany, czytelny, inteligentny jazz oraz własne kompozycje.

Maciej Flaczyński - gitarzysta jazzowy i kompozytor z Poznania, jego domena to tworzenie interesujących, przyjaznych dla ucha harmonii; wykorzystuje technikę fingerpicking;  gra naturalnym, nieprzetworzonym dźwiękiem gitary typu hollow body; zainspirowany muzyką  jazzową, soul, groove i nowoczesną muzyką klubową tworzy własne kompozycje; współpracuje z Ewą Nawrot (Gentle Jazz Trio), Kasią Wilk (R'n'B), zespołem Fancy Group (Groove/Soul), Reed Vibration (Blues), Zezz Kwartet, Cadillac '58.

Jako Dj Konik Morski tworzy muzykę elektroniczną typu nu jazz, house. Nagrania własnych kompozycji znalazły się na albumie Kasi Wilk "Unisono"  (utwór "Never Lose This Feeling") oraz Gospel Joy "Live 2004". Z wykształcenia mgr inż. ochrony środowiska, z powołania jazzman. Fan filmów Felliniego, rysunków Raczkowskiego.


Paweł Rogoża - saksofonista tenorowy, muzykolog. Saksofon w jego rękach raz szumi aksamitnie jak u Stan'a Getz'a żeby za chwilę strzelić serią be bopowo - coltrane'owskich nut. Kkreatywny improwizator i kompozytor; nauczyciel muzyki; współpracuje z zespołami: Lentoid, Light Corporation, Zezz Kwartet, Cadillac '58 oraz Gentle Jazz Trio. Zainspirowany muzyką John'a Coltrane'a i Jana Garbarka. Fan brzmienia wytwórni  ECM. Tworzy muzykę dla spektakli teatralnych.

Paweł Głowacki - kontrabas
Paweł Głowacki - gra na gitarze basowej, kontrabasie i gitarze fretless. Ten znakomity muzyk współpracował i nagrywał z wieloma artystami sceny polskiej i zagranicznej m.in. z Czarkiem Konradem, Mariuszem "Fazi" Mielczarkiem, Tomaszem Lipertem, Freddy Quinn czy Mate.o. Występował również na wielu festiwalach w kraju i za granicą m.in. na Festiwalu Jazzowym w Sibiu (Rumunia 1989) oraz Jazz Jamboree. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz licznymi zespołami i orkiestrami, (np. Zbigniew Górny Orkiestra, Anna Nova, Good Staff). Paweł to artysta, który swoimi dźwiękami na basie wywołuje niesamowite emocje i wzruszenie. Brał udział w licznych festiwalach: Country Piknik Mrągowo (wielokrotnie), Silesia Folk Festival, Szanty Kunice, festiwale zagraniczne itp. Sam o sobie twierdzi, że może jeść zawsze, gdyż basista przez całe życie musi budować swoje pudło rezonansowe - tak, by dobrze brzmiało!
Gościnnie gramy z perkusistą Piotrem Kupczykiem
Piotr "Harry" Kupczyk - powołanie zostania perkusistą poczuł pierwszy raz wchodząc w wieku lat trzech do bębna basowego swojego ojca... Jego los był już przesądzony... Wychował się na tytanach światowego jazzu: Getz, Corea, Buddy Ritch. W wieku lat 9 chciał podpalić pianino i nikt nie przypuszczał, że już 7 lat później będzie miał własny zespół jazzowy. Swoje 18-ste urodziny świętował grając koncert w kultowej już Piwnicy 21. Od tego czasu poszukiwał grupy fajnych ludzi, z którymi mógłby grać w poznańskich klubach i nie tylko. W końcu trafił na chłopaków z Cadillac’ 58, a efekt tego spotkania możecie podziwiać na naszej stronie.

Copyright by Maciej Flaczyński 2011